League of Legends

League of Legends (česky Liga Legend, zkráceně LoL) je počítačová hra žánru multiplayer online battle arena (MOBA). Vývojářem i hlavním distributorem je společnost Riot Games. Hra je určena pro operační systémy macOS a Windows. Inspirována byla módem Defense of the Ancients (DotA) hry Warcraft 3, společnosti Blizzard Entertainment. Byla oznámena dne 7. října 2008 a spuštěna 27. října 2009.

Charakteristika hry

Ve hře League of Legends vystupuje hráč jako vyvolávač, který ovládá v jednom zápase jednoho šampiona s unikátními schopnostmi a bojuje spolu se svým týmem proti nepřátelskému týmu na jedné rozlehlé mapě. Cílem hry je zničit nepřátelský Nexus, což je velká stavba u základny protihráčů. Hra též může skončit kapitulací jednoho z týmu, a to po 15 minutách (všichni musí souhlasit) nebo po 20 minutách (4 z 5 musí kapitulovat). Hráči hrají jednotlivé zápasy – podle režimu trvají většinou 20–60 minut. Každý zápas ve hře začínají šampioni obvykle s jednou schopností, které si postupem času vylepšují a zpřístupňují si další (celkem 4 unikátní schopnosti, s výjimkami). Hráč má na začátku hry Level 1 a své schopnosti má všechny plně vyvinuté až v pozdní fázi hry na Levelu 18. Na postup do dalšího levelu je potřeba sbírat tzv. expy – ty se získávají pouhým pobytem na lince, zabíjením jednotek a šampionů nebo asistencí na zabití. Postupem do dalšího levelu se jednak zpřístupní možnost aktivovat/vylepšit schopnost, ale také postavě stoupnou tzv. staty – hodnoty brnění, zdraví, many atd. Snaha mít co nejrychleji co nejvíce levelů zajištující náskok před protihráči je základní mechanikou hry

Strategie

Mezi základní strategie výhry, podobně jako u ostatních MOBA her patří:

  • Zachování chladné hlavy. Agresivní hráči jsou často nahlašováni a může jim být odepřen přístup ke hře.
  • Mít na mapě tzv. vizi. Celá mapa je pokryta válečnou mlhou (tzv. Opar neznáma). Aby hráči nebyli překvapeni výpady ze tmy, pokládají na mapě totemy (wardy), které na určitou dobu oblast odhalí.
  • Týmová spolupráce. Hry, kdy spolu hráči komunikují např. přes Discord nebo TeamSpeak mají jiný charakter než hry, kde se hraje s neznámými lidmi a domluva je jen přes chat. Ve hře nelze vystupovat jako jeden za jednoho ale pracovat jako tým. Některé schopnosti různých šampionů se navíc různě doplňují, nebo například pomohou doplňování zdraví (healování) a díky tomu může i jen pár dobře domluvených okamžiků rozhodnout o výsledku hry.
  • Znalost všech šampionů a jejich kouzel.
  • Nákup správných předmětů. Ve hře je velké množství předmětů, které přidávají šampionovi sílu a funkčnost do hry. Některé například zvyšují poškození, jiné přidávají hodnotu brnění, zvyšují hodnotu léčení, poskytují štíty atd.

Žádné komentáře

To comment you need to be logged in!

Translate »